Понеділок, 29.04.2024, 01:32

Головна » Архів матеріалів
Школам и вузам готовят масштабное реформирование. Эксперты советуют украинским школьникам учиться 12 летФото: dif.org.uaШколам и вузам готовят масштабное реформирование. Эксперты советуют украинским школьникам учиться 12 лет

Інтерв'ью заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського Інтернет-виданню "Апостроф", 6 листопада 2014 року

Сегодня чиновники и независимые эксперты представят концепцию развития образования и науки до 2025 года. В частности, разработчики предлагают вернуть 12-летнее обучение в школе, использовать внешнее независимое тестирование (ВНО) уже во время обучения в школе и внедрить «образовательный паспорт» для ребенка. В вузах треть преподавателей будут иностранцами, а получать профессии студенты смогут только по перечню, который состоит максимум из 80 специальностей. Самим преподавателям обещают установить годовую зарплату на уровне $16 тыс., а премии и надбавки к окладу учителей будут зависеть от успеваемости их учеников.

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 403 | Додав: tatiana | Дата: 16.11.2014 | Коментарі (0)

Навчальні заклади атестуватимуть по-новому

Завданням атестації стане встановлення відповідності діяльності закладу державній освітній політиці

Міністерством освіти і науки розроблено новий проект Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, яким буде встановлено основні завдання і умови проведення атестації навчальних закладів.

Документом встановлено, що державна атестація є основною формою державного контролю за діяльністю навчальних закладів незалежно від їх підпорядкування, типу та форм власності.
Категорія: Новини освіти | Переглядів: 327 | Додав: tatiana | Дата: 16.11.2014 | Коментарі (0)

Проект Концепції розвитку освіти до 2025 року

Документом запропоновано п’ять напрямів реформування галузі впродовж 10 років

Міністерством освіти і науки презентовано проект Концепції розвитку освіти на період 2015-2025 років. Документ буде схвалений після процедури громадського обговорення.

Проект концепції підготовлено Стратегічною дорадчою групою "Освіта" для надання консультативної та експертної підтримки Міністерству освіти і науки у розробці Дорожньої карти освітньої реформи.

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 757 | Додав: tatiana | Дата: 16.11.2014 | Коментарі (0)

Уперше за всю освітню історію України цьогоріч розроблено електронний репозитарій http://ua.lokando.com/start.php, який дозволяє вчителям самостійно обирати підручники для навчання. Станом на сьогодні вчителі вже можуть проглядати і залучати до навчання 245 електронних версій підручників, серед яких - 48 нових підручників для 6 класу. На початку вересня в репозитарії очікуються всі підручники для 1, 2, 3, 5 і 6 класів.

Саме цей портал буде платформою і для проведення нового конкурсу з відбору підручників для 4 і 7 класів. Як зауважив заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський на Колегії МОН 22 серпня: «Тепер роль тендерних комітетів і конкурсних комісій виконуватимуть вчителі. Адже електронний репозитарій дозволить вчителеві проглянути кожен конкурсний підручник, оцінити його якість та самостійно обрати для навчання той, який на його думку є найкращим. І цей результат ніхто не зможе змінити».

Сьогодні кожен користувач може ознайомитися з покроковою інструкцією, як користуватися депозитарієм http://ua.lokando.com/portal/main.php?todo=showObjDataInDiv#objid=102435&type=objectdetail , а також «Як зареєструватися на сайті репозитарію» http://ua.lokando.com/portal/main.php?todo=showObjDataInDiv#objid=102435&type=objectdetail. Адже зареєстровані користувачі матимуть доступ не тільки до електронних версій підручників, а й різноманітного навчального матеріалу (аудіозаписи, ілюстрації, тести, конспекти уроків тощо), що також можуть використовувати у процесі навчання.

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 356 | Додав: tatiana | Дата: 16.11.2014 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 6